Magazyny wysokiego składowania to podstawa branży magazynowo-logistycznej. Jeszcze do niedawna były zarezerwowane głównie dla największych firm, jednak obecnie stają się powszechnym elementem zaplecza przedsiębiorstw o zasięgu lokalnym, hurtowni czy sklepów wielkopowierzchniowych. W naszym artykule przybliżamy charakterystykę magazynów wysokiego składowania.

Czym właściwie są magazyny wysokiego składowania?

Magazyny wysokiego składowania charakteryzuje zdolność do przechowywania dużych ilości towarów, także na znacznych wysokościach, co wynika z ich kubatury. Ogromna powierzchnia pozwala na efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, czego przykładem jest magazynowanie towarów na regałach sięgających samego sufitu.

Współczesne magazyny wysokiego składowania są zazwyczaj zarządzane w sposób zautomatyzowany. Proces załadunku i rozładunku towarów jest obsługiwany przez sterowane cyfrowo sztaplery magazynowe, co stanowi doskonałą alternatywę lub uzupełnienie dla tradycyjnych metod, gdzie to operator wózka widłowego musi ręcznie rozmieszczać produkty na półkach.

Proces zarządzania towarami w magazynie wysokiego składowania może być w znacznym stopniu zautomatyzowany także dzięki użyciu linii transportu wewnętrznego. Pisząc w dużym uproszczeniu: towar trafia do magazynu, następnie jest przenoszony do strefy magazynowania za pomocą przenośników rolkowych i układany zgodnie z ustalonym porządkiem na regałach wysokiego składowania. Może to  być realizowane zarówno przy pomocy wózków widłowych, jak i sztaplarek lub innych bezobsługowych systemów.

To jest ważne:

Magazyny wysokiego składowania wyróżniają się przede wszystkim wszechstronnością i efektywnością. Duża pojemność magazynowa umożliwia przechowywanie znacznych ilości towarów, obejmujących różnorodne grupy produktowe.

Zaznaczmy przy tym, że korzyści z posiadania tak dużej powierzchni magazynowej, ujawniają się w pełni dopiero po zastosowaniu odpowiednich regałów, również nazywanych regałami wysokiego składowania.

Charakterystyka regałów wysokiego składowania

Regały wysokiego składowania, jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do montażu w magazynach o dużej kubaturze. Muszą to być solidne konstrukcje, gwarantujące bezpieczne składowanie towarów, stabilność i łatwy dostęp, zwłaszcza w przypadku obsługi za pomocą wózka widłowego.

To warto wiedzieć:

Zazwyczaj regały wysokiego składowania osiągają wysokość od 1,8 m do 15 m i są zdolne do przenoszenia obciążeń nawet do 30 000 kg na pole.

Więcej o specyfice magazynów i regałów wysokiego składowania przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://www.ltm-regaly.pl/magazyn-wysokiego-skladowania-co-trzeba-o-nim-wiedziec-jakie-regaly-wybrac-do-takiego-magazynu/

Jak zaprojektować i wyposażyć magazyn wysokiego składowania?

Pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z dystrybutorem regałów magazynowych, który oferuje kompleksową realizację inwestycji – od doradztwa technicznego, przez projektowanie, aż po dobór regałów i ich fachowy montaż.

Taką obsługę swoim klientom zapewnia spółka LTM, która jest czołowym dystrybutorem regałów magazynowych, w tym oferującym regały wysokiego składowania. Oferta spółki obejmuje nie tylko konstrukcje fabrycznie nowe i produkowane na indywidualne zamówienie, ale także korzystne cenowo regały używane, dokładnie sprawdzone przez ekspertów i równie wartościowe jak nowe.

Regały wysokiego składowania dostępne w ofercie LTM to konstrukcje najwyższej jakości, zaprojektowane do profesjonalnego użytku. Spółka oferuje regały dostosowane do indywidualnych potrzeb i specyfiki danego magazynu.

Przykładowo: dostępne długości trawersów to: 1800, 2200, 2700, 3300 i 3600 mm, a obciążenie pola może być dostosowane do oczekiwań klienta, wynosząc od 600 do nawet 2250 kilogramów na miejsce paletowe.

Spółka LTM dostarcza regały magazynowe na terenie całego kraju, w tym w Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie czy Łodzi.

Z aktualną ofertą regałów magazynowych dostarczanych przez spółkę LTM zapoznasz się na stronie internetowej ltm-regaly.pl/regaly-magazynowe/.