Przed handlem międzynarodowym nieustannie stają nowe wyzwania. Popularyzacja zakupów przez Internet sprawiła, że kluczowymi czynnikami umożliwiającymi dynamiczny rozwój firm pozostają zdolność do magazynowania oraz do przewozu znacznych partii towaru. Jednakże ani transport ani przechowywanie nie są możliwe bez wyposażenia firmy w odpowiednie nośniki. Od wielu lat takimi nośnikami pozostają palety drewniane o zestandaryzowanych rozmiarach oraz wyposażone w stosowne certyfikaty. Dlaczego tak właśnie się dzieje i czego oprócz nośników EPAL może dostarczyć nowoczesny producent palet? Odpowiadamy poniżej.
Spis treści:
1. Dlaczego warto wybrać palety drewniane?
2. Rozwiązania, które poleciłby renomowany producent palet
3. Sposób produkcji jest kluczowy – jak powstają palety drewniane
4. Podsumowanie: szybko dostępne i z gwarancją jakości – wybierz zaufanego producenta palet
1. Dlaczego warto wybrać palety drewniane?
Palety drewniane to nośnik, który sprawdza się w wielu sytuacjach. Ich uniwersalna konstrukcja pozwala w pełni wykorzystać potencjał przestrzeni magazynowej. Przechowywanie, ale też załadunek i przeładunek różnego typu towarów jest o wiele łatwiejszy również dlatego, że rozstaw desek i wsporników w paletach (ustalony odgórnie) jest idealnie dopasowany do szerokości najpopularniejszego typu wózków widłowych.
Europalety wyróżniają się jednolitymi rozmiarami, które wynoszą 1200x800x144mm. Palety składają się dokładnie z 11 desek, 9 wsporników, jednej licencyjnej klamry i 78 gwoździ EPAL, ich waga wynosi 25 kg, a nośność osiąga pułap od 1500 kg w transporcie do 4000 kg w spoczynku. Wytrzymałość, ekologiczny charakter, oraz uniwersalność to podstawowe zalety palet drewnianych.
2. Rozwiązania, które poleciłby renomowany producent palet
Palety EPAL różnią się od „regularnych”, nielicencjonowanych palet tym, że mogą być wykorzystywane na terenie magazynów w całej Europie. Posiadają licencję, która potwierdza ich jakość oraz wykonanie w zgodzie z normami. Przede wszystkim jednak licencja EPAL gwarantuje bezpieczeństwo. Takie palety mogą mieć kontakt również z żywnością, kosmetykami, lekami.
Walorem docenianym na całym świecie pozostaje wspomniana wysoka nośność. Palety odporne na wysokie obciążenia mogą być z powodzeniem użytkowane w magazynach w pełni zautomatyzowanych. Licencjonowane palety EPAL to produkt w pełni przyjazny dla środowiska, a przy tym – dla budżetu przedsiębiorców. Pełne zaopatrzenie firmy w ten nośnik wiąże się bowiem z wydatkiem, który stanowi inwestycję na lata.
3. Sposób produkcji jest kluczowy – jak powstają palety drewniane
Spełnienie norm to nie tylko zestandaryzowane rozmiary, ale też określony sposób produkcji. Palety euro EPAL wykonuje się drewna iglastego pozyskiwanego ze zrównoważonych upraw posiadającego certyfikat PEFC. Drewno poddawane jest obróbce fitosanitarnej w specjalnych komorach LEKO, w których osiąga optymalną higroskopijność. Drewno staje się też odporne na działanie grzybów i bakterii. Dzięki tym wszystkim zabiegom palety drewniane nadają się do użytku w perspektywie wieloletniej. A gdy ulegną zużyciu można je poddać naprawie – lub – w ostateczności recyklingowi.
4. Podsumowanie: szybko dostępne i z gwarancją jakości – wybierz zaufanego producenta palet
Oczywiście, aby zaopatrzyć swoją firmę w palety drewniane dobrej jakości warto nawiązać współpracę z producentem posiadającym już określoną pozycję w branży. Przedsiębiorstwo Tartak Gałka obok produkcji palet drewnianych zajmuje się także wyrobem deski paletowej, deski tarasowej oraz elewacyjnej, nadstawek do palet, kantówek czy tarcicy.
Ten wszechstronny asortyment odpowiada na rosnące zapotrzebowanie klientów oraz jest rezultatem dynamicznego rozwoju, nowoczesnego zaplecza technologicznego raz wykorzystywania własnego transportu. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.tartakgalka.pl przedsiębiorstwa w celu zgłębienia oferty oraz złożenia zamówienia na palety drewniane czy deski paletowe.