Przeprowadzka z jednego domu do drugiego nigdy nie może być łatwym zadaniem, niezależnie od tego, ile masz czasu. Noszenie rzeczy każdej osoby w domu z najwyższą starannością wymaga prawdziwego talentu, a taki talent i doświadczenie uzyskujemy dzięki pakowaniu i przeprowadzkom. Konieczność przeniesienia się z jednego domu do drugiego, nawet w tej samej miejscowości, wymaga dużo planowania i wysiłku. Teraz możesz sobie wyobrazić, że przeprowadzka do innego miasta lub kraju wraz z całą rodziną może być tak trudna, zwłaszcza jeśli masz małe dzieci. Ilość pracy i planowania podwaja się pod każdym względem, jeśli musisz pakować się na własną rękę wraz z obsługą najmłodszych, więc dobrym pomysłem jest poproszenie kogoś o pomoc, albo zlecenie to zewnętrznej firmie.

Przeprowadzając się do domu z dzieckiem, zabierasz dziecko z jego strefy komfortu, takiej jak dom, szkoła i przyjaciele, dlatego stres jest u szczytu. Faza przejściowa dziecka może być niepokojąca, ale ostatecznie istnieje kilka wskazówek i przewodników, które mogą pomóc ci przynieść ulgę:

  1. Uwaga: Dziecko wymaga uwagi rodziców, a najlepszym sposobem na zaangażowanie ich są zabawne zajęcia lub po prostu przytulenie, które sprawi, że wkrótce przystosują się do nowego otoczenia. Przytulenie może przynieść ulgę w uczuciach niepokoju i uspokoić umysł. Twój umysł musi być zajęty listami rzeczy do zrobienia, ale pamiętaj, aby dać im wystarczająco dużo czasu podczas przeprowadzki, aby wszystko przetworzyli.
  2. Maluchy chcą pomóc rodzicom, więc poproś ich, aby sami poukładali część swoich rzeczy. Czują się ważni i uznawani oraz sprawiają radość, naklejając naklejki i rysując na pudełkach. Firma zajmująca się przeprowadzkami pomogła wielu rodzinom z dziećmi podczas przeprowadzki, a recenzje były niesamowite.
  3. Wizualna wycieczka: Sprawienie, by dziecko pokazało nowy dom poprzez wizualną wycieczkę, może być bardzo pomocne, ponieważ po przeprowadzce może wydawać się zaznajomione z przestrzenią i może mieć mniej napadów złości.
  4. Ćwiczenie w pudełku: Zbuduj zabawny tunel lub jaskinię dla dzieci za pomocą pudełek i umieść w nich przekąski. Ta czynność może zapewnić wystarczająco dużo czasu na posortowanie i spakowanie rzeczy, podczas gdy oni są zajęci grą.
  5. Czytanie: Dzieci często odnoszą się do historii, a opowiadanie im historii o fikcyjnych postaciach przemieszczających się z jednego miejsca do drugiego może im bardzo pomóc, gdy się przemieszczają, i nie będzie to obca koncepcja.
  6. Przyjaźnie trwają: mówienie dzieciom lub informowanie ich, że przyjaźnie pozostają nienaruszone niezależnie od przeprowadzki, ponieważ zawsze możesz pozostać w kontakcie przez rozmowy telefoniczne lub rozmowy wideo. Myśl o tym, że zostawiają swoich przyjaciół na zawsze, może być bardzo trudna do zniesienia. Czują lęk separacyjny nawet z przyjaciółmi.
  7. Czas w szkole: Wykorzystanie czasu, kiedy dzieci nie chodzą do szkoły, może dać ci dobre kilka godzin na pracę w ruchu. Zachowanie porządku pomoże ci zaplanować następny dzień i spróbować ukończyć zadanie, zanim przybędą z jedzeniem.

Niekończące się powtarzanie „Czy już tam jesteśmy?” może być bardzo irytujące, więc lepiej zaplanuj dzień przeprowadzki z dużym wyprzedzeniem, mając pod ręką wszystkie potrzeby i rzeczy, które mogą być potrzebne. Noworodek zwykle śpi podczas podróży, ale dobrym pomysłem jest trzymanie butelek z mlekiem w pogotowiu, zanim zacznie wyć.

Rodzice najmłodszych powinni zatrudnić opiekunkę oraz firmę przeprowadzkową, aby oszczędzić im wszelkich kłopotów związanych z obsługą dzieci i przeprowadzką. Ekipa zajmująca się przeprowadzkami może sprawić, że całe doświadczenie będzie bezproblemowe, biorąc na siebie ciężar pakowania i przenoszenia rzeczy.