Organizacja transportu, zwłaszcza międzynarodowego, to spore wyzwanie. Warto zlecić je doświadczonej, wyspecjalizowanej w tym zakresie firmie. Jak wybrać odpowiedniego przewoźnika? Podpowiadamy!

Doświadczenie firmy przewozowej

Chcesz zlecić transport do Anglii, Holandii, Niemiec bądź innego kraju w Europie? Zaufaj firmie z dużym doświadczeniem. To podstawowy czynnik decydujący o wyborze firmy z branży TSL. Przewoźnicy zajmujący się transportem i spedycją od lat, mają dobre rozeznanie na tym rynku oraz szeroką bazę kontaktów, co pozwala im przeprowadzić najlepszą optymalizację tranzytu, wybrać odpowiednie środki lokomocji i maksymalnie skrócić czas przesyłu ładunku, zachowując przy tym wysoką jakość usług. Firma Ambro Logistics działa w branży transportowej od ponad 30 lat, co daje pewność profesjonalizmu, szybkości i bezpieczeństwa przewozu.

Ważnym kapitałem przedsiębiorstwa spedycyjnego są też ludzie świadczący usługi przewozowe. Doświadczona, wykwalifikowana kadra posiadająca odpowiednie uprawnienia jest niezbędna do sprawnego zrealizowania usługi. Wybierając przewoźnika, klient ma prawo uzyskać od firmy informacje dotyczące m.in. zaświadczeń z Inspekcji Transportu Drogowego i uprawnień kierowców.

Zakres usług przewoźnika

Równie istotny jest zakres usług świadczonych przez firmę transportową. To, czy spedytor jeździ w danym regionie lub czy zapewnia tranzyt międzynarodowy, wpływa na możliwość przewiezienia ładunku do danego miejsca docelowego. Należy sprawdzić też, czy oferuje transport LTL (dotyczy towarów, które nie zajmują całej, a tylko część przestrzeni ładunkowej) oraz FTL (obejmuje przewóz towaru zajmującego całą lub większą część powierzchni ładunkowej). Polecani przewoźnicy, tacy jak Ambro Logisctics, zapewniają zarówno przewozy FTL, jak i LTL, co pozwala w pełni dostosować usługę do potrzeb klienta.

Flota pojazdów

Weź też pod uwagę posiadaną przez przewoźnika flotę. Transport różnych produktów wymaga odpowiednich pojazdów. Na przykład samochodu przystosowanego do przewożenia sypkich materiałów nie można wykorzystać do przesyłu towarów niebezpiecznych bądź artykułów spożywczych. Ponadto każde auto wchodzące w skład floty musi spełniać odpowiednie normy prawne i posiadać aktualne badania techniczne. Jego konstrukcja i wyposażenie muszą też pozwalać na bezpieczne przewiezienie konkretnych materiałów i wyrobów, na przykład tych o krótkim terminie przydatności albo niebezpiecznych.

Niezbędne dokumenty

Przed podjęciem współpracy z przewoźnikiem, sprawdź dokumenty dotyczące jego funkcjonowania. Szczególnie istotna jest licencja wspólnotowa, której prawdziwość możesz zweryfikować na stronie GITD. Godna zaufania firma transportowa musi też posiadać odpowiednie upoważnienia do wykonywania zawodu przewoźnika drogowego, które potwierdzisz w urzędzie miejskim lub starostwie właściwym dla jej siedziby. W wyszukiwarce VIES sprawdzisz aktywność numerów NIP zagranicznych kontrahentów spedytora, a na stronie GUS zweryfikujesz numery REGON i NIP firmy. Sprawdź też, czy posiada ona aktualne ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.