Ethan Greenfield 26 czerwca 2019.
Zadanie przeprowadzki do nowego domu jest dość trudne nawet dla par, które same nie wychowują dzieci. A dla samotnych rodziców przeprowadzka do innego domu jest dość poważnym wyzwaniem do pokonania.

Większość samotnych rodziców prowadzi wyjątkowo stresujące życie, a przeprowadzka do nowego miejsca spowoduje dodatkowy stres dla rodziny, co najmniej 9 razy na 10. Jednak jeśli te samotne matki i samotni ojcowie wiedzą, na co zwrócić uwagę, gdy ruch jest tuż za rogiem, to cały proces przeprowadzki do domu może być o wiele prostszy i łatwiejszy dla wszystkich.

A jeśli sam jesteś samotnym rodzicem w obliczu relokacji, poniższy przewodnik przeprowadzki dla samotnego rodzica zawiera 10 najważniejszych wskazówek, jak przenieść dom jako samotny rodzic.

 1. Zaplanuj swój ruch z wyprzedzeniem
  Jako samotny rodzic musisz po prostu planować z wyprzedzeniem. Daj sobie jak najwięcej czasu na przygotowanie się do nadchodzącego ruchu. Proces przeprowadzki do domu jest dość nieprzewidywalny, więc lepiej mieć więcej czasu niż myślisz, że potrzebujesz, aby szybko i odpowiednio zareagować na sytuacje awaryjne.

Będzie wiele rzeczy, które jako samotna matka lub samotny ojciec będą musieli podjąć decyzję przed przeprowadzką, najczęściej na własną rękę. Na przykład przeprowadzka do nowej dzielnicy szkolnej i znalezienie nowej szkoły dla dzieci to poważny problem, który zajmie dużo czasu i energii.

Ważne: jak daleko należy zaplanować przeprowadzkę?

 1. Uporządkuj swój czas
  Podczas przeprowadzki jako rodzic, brak czasu na zrobienie wszystkiego, co musisz zrobić przed dniem przeprowadzki, stanie się twoim głównym wrogiem. Bez względu na to, ile czasu faktycznie masz do daty przeprowadzki, musisz znaleźć dobry sposób na skuteczne zorganizowanie tego czasu, aby zwiększyć swoje szanse na udany ruch.

Skorzystaj ze szczegółowej listy kontrolnej relokacji, której ufasz, aby poprowadzić Cię przez chaotyczne czasy, które często powodują przeprowadzka. Aby uzyskać najlepsze wyniki, jak najszybciej rozpocznij pracę z listą kontrolną i uszereguj w niej zadania priorytetowo, abyś wiedział, że wykonałeś najważniejsze zadania na wypadek, gdyby zabrakło Ci czasu.

 1. Powiedz swoim dzieciom o przeprowadzce.
  Samotne rodzicielstwo jest tak samo trudne, jak bez przeprowadzki do domu na porządku dziennym. Gdy dowiesz się, że się przeprowadzasz, Twoim obowiązkiem jest poinformowanie swoich dzieci o nadchodzącym ruchu. Nie odkładaj tej rozmowy – o wiele lepiej mieć odwagę, aby zrobić to jak najszybciej, niż pozwolić dzieciom uczyć się wiadomości od kogoś innego.

Musisz znaleźć lepszy sposób, aby powiedzieć im, że wszyscy przeprowadzacie się jako rodzina. W zależności od dokładnego wieku dzieci mogą być zdenerwowane, zmartwione lub po prostu przestraszone. Twoim priorytetem jest więc usiąść z nimi i otwarcie i szczerze rozmawiać o nadchodzących zmianach.

Postaraj się przedstawić ten krok swoim dzieciom jako rzecz pozytywną i optymistyczną.

Dobrze wiedzieć: jak powiedzieć dzieciom, że przeprowadzasz się do domu

 1. Utrzymuj swoje dzieci zaangażowane w ten proces.
  Jedną z najlepszych rad dla samotnych rodziców jest przyjęcie każdej pomocy, która im pomoże. Jeśli twoje dzieci są wystarczająco duże, nie ma powodu, dla którego nie należy prosić ich o pomoc w niektórych zadaniach pasujących do ich umiejętności.

W rzeczywistości jest to sytuacja korzystna dla wszystkich – dostajesz te dodatkowe pary rąk, których potrzebujesz, podczas gdy twoje dzieci dostają coś przydatnego, co utrzyma je w ruchu.

Pozwól swoim bliskim je uporządkować i spakować, przygotować dla siebie niezbędne pudełka, oznaczyć lub ozdobić ruchome pudełka, a nawet posprzątać pokoje przed przeprowadzką.

Zobacz także: 5 sposobów, w jakie dzieci mogą pomóc podczas ruchu.

 1. Znajdź nową szkołę dla swoich dzieci
  Przeniesienie się jako samotny rodzic z dziećmi w wieku szkolnym stanowi kolejną trudność na drodze – musisz znaleźć dobrą szkołę dla swoich dzieci i zarejestrować je w nowej instytucji edukacyjnej.

Znalezienie dobrej szkoły nigdy nie jest łatwe – poszukaj wiarygodnych rekomendacji z wiarygodnych źródeł, a następnie przeszukaj te szkoły online w National Center for Education Statistics (NCES) i GreatSchools.org, jeśli to możliwe, ty i twoje dzieci powinniście osobiście uczęszczać do kilku zalecanych szkół, aby dowiedzieć się środowisko i ustal, czy szkoła jest odpowiednia dla twoich dzieci.

Nie zapomnij o zakupie niezbędnych dokumentów (kopii transkryptów, kart raportów, egzaminów, listów polecających, nagród i osiągnięć) z obecnej szkoły w celu zorganizowania ich przeniesienia do nowej szkoły.

Zobacz także: Jak znaleźć najlepszą szkołę dla swojego dziecka podczas przeprowadzki

 1. Dołóż wszelkich starań, aby zmniejszyć koszty relokacji
  Przejście do nowego stanu jako samotny rodzic często oznacza przejście do napiętego budżetu. Przeprowadzka do domu może stanowić duże obciążenie finansowe dla samotnej mamy lub samotnego ojca, dlatego należy wykorzystać każdą przedstawioną okazję, aby zmniejszyć wydatki na przeprowadzkę.

Oto kilka wskazówek pozwalających obniżyć koszty do minimum:

Zaplanuj przejście do chłodniejszych miesięcy w roku, jeśli to możliwe, gdy przeprowadzasz firmy, taryfy będą znacznie niższe ze względu na poza sezonem w branży relokacji. Lato jest oczywiście najdroższą porą roku na przeprowadzkę;
Zdobądź darmowe pudełka kartonowe, aby obniżyć koszty pakowania;
Posortuj wszystkie swoje przedmioty i weź tylko to, czego potrzebujesz, i zostaną wykorzystane w przyszłości. Przenoszenie mniejszej liczby przedmiotów powinno znacznie zmniejszyć ostateczną liczbę ruchów;
Znajdź niedrogą firmę przeprowadzkową, która nadal oferuje dobre usługi przeprowadzkowe. Tak, nadal dostępne są niedrogie silniki, wystarczy je śledzić.
Przeczytaj: Jak zmniejszyć koszty przeprowadzki

 1. Skontaktuj się ze znajomymi, aby uzyskać pomoc.
  Przeprowadzka do domu z jednym źródłem dochodów może często wydawać się niemożliwą misją, ale wszystko sprowadza się do sposobu zarządzania budżetem oraz metod oszczędzania kosztów i strategii stosowanych w celu zmniejszenia kosztów podróży.

Zatrudnienie profesjonalnych pakerów do ochrony swoich rzeczy może być dość drogie, więc lepiej skontaktuj się ze swoim kręgiem przyjaciół i zaproś tych, o których wiesz, że możesz liczyć w trudnych czasach na imprezę pakowania.

Jeśli dotyczy, poproś dzieci o spakowanie własnych rzeczy, ale to nie wystarczy na resztę rzeczy w twoim domu. Bądź sprytny i uzyskaj pomoc w poruszaniu się, zwłaszcza gdy pakujesz się do przeprowadzki. Poproś członków rodziny lub zaufanych krewnych o opiekę nad dziećmi podczas aktywnego uczestnictwa w maratonie pakowania.

Ważna informacja: Jak zdobyć przyjaciół, którzy pomogą Ci się poruszać

 1. Dbaj o bezpieczeństwo dzieci podczas przeprowadzki.
  Najczęściej będziesz zbyt zajęty planowaniem i organizowaniem przeprowadzki, nie mówiąc już o pakowaniu swoich rzeczy do przeprowadzki, aby stale monitorować swoje dzieci. Aby móc podjąć ten krok jako samotny rodzic, musisz wiedzieć, że twoi cenni robią wszystko dobrze, abyś mógł skoncentrować się na zadaniach.

Powinieneś trzymać małe dzieci z dala od niebezpieczeństw związanych z przeprowadzką – najlepiej w pokoju z dala od ścieżek wyjściowych prowadzących do jadącego pojazdu na zewnątrz. Poproś zaufaną osobę – najlepiej członka dużej rodziny – aby pozostała z dziećmi, dopóki nie nastanie chaos dnia przeprowadzki.

Pamiętaj, że bezpieczeństwo twoich dzieci jest dla ciebie priorytetem jako samotna matka lub samotny ojciec.

Łatwiej powiedzieć niż zrobić: jak sprawić, by dzień w ruchu był mniej stresujący

 1. Bądź pozytywny lub przynajmniej spróbuj
  Jedną z najtrudniejszych rzeczy, gdy wychowujesz się jako samotny rodzic, jest zachowanie pozytywności od początku do końca. Przenoszenie się z jednego domu do drugiego jest często trudnym zadaniem – przytłaczającym zadaniem, które przetestuje twoją wytrzymałość i determinację.

Jeśli uda ci się w jakiś sposób utrzymać ogólny stosunek do pozytywności, twoje dzieci najprawdopodobniej pójdą za tym przykładem, a cały przebieg domu pójdzie płynniej z fizjologicznego punktu widzenia. Jako wzór do naśladowania dla twojej rodziny, ten nadchodzący krok jest wielką szansą, aby nauczyć swoje dzieci radzenia sobie z poważnymi zmianami w życiu i radzenia sobie ze stresem powyżej średniej.

Zobacz także: Jak radzić sobie z emocjami przeprowadzki do domu

 1. Pozostaw swój ruch w dobrych rękach.
  Czasami przeprowadzka jako samotny rodzic okazuje się zadaniem herkulesowym, a po prostu nie możesz poradzić sobie z dodatkowym stresem, organizując samodzielny ruch w domu. W takich przypadkach jest tylko jedna rozsądna decyzja – zatrudnić ładowarki z pełnym zakresem usług, które zajmą się wszystkimi szczegółami ruchu.

Aby wybrać profesjonalistów o doskonałej reputacji, wieloletnim doświadczeniu i niedrogich usługach przeprowadzkowych, uzyskaj bezpłatne wyceny i porównaj oferty przeprowadzkowe, aby wybrać tę, która najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom i pasuje do Twojego budżetu z jednym rodzicem.

W końcu samotne rodzicielstwo to praca na pełen etat, prawda?

Zobacz także: https: //moving.tips / before move-tips / how to move-as-one-parent-/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *