Czy pomysł przeniesienia się do mroźnego dnia wydaje ci się trochę szalony? Zdajemy sobie sprawę, że zimowa pogoda nie zawsze zapewnia idealne warunki do ruchu, ale w rzeczywistości może to być dobry czas na przeprowadzkę.

DOBRE POWODY PRZENIESIENIA W MIESIĄCACH ZIMOWYCH

Miesiące zimowe są często mniej stresujące dla relokacji, więc łatwiej będzie Ci przeprowadzać rezerwacje, zapewnić windy w budynku, a może to być tańsze niż przejście do sezonu szczytowego. Wszystko to może sprawić, że Twój ruch będzie znacznie łatwiejszy, ale jest kilka rzeczy, które chcesz rozważyć przed dokonaniem rezerwacji w zimie.

CO POTRZEBNE JEST PAMIĘTAĆ PODCZAS RUCHU W ZIMIE

Zimowa relokacja może być trudna, ale przy odrobinie inteligentnego planowania może być łatwiej niż myślisz. Oto kilka najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu zimowego przeniesienia. Warto jest sprawdzać aktualną pogodą na http://www.imgw.pl/ podczas zimowej przeprowadzki.

Bądź elastyczny

Zimowa pogoda może być bardzo nieprzewidywalna, więc bądź przygotowany na wszystko. Obserwuj pogodę przez kilka tygodni, zanim się ruszysz. Jeśli burza zdarzy się w dniu, w którym musisz się ruszyć, być może będziesz musiał się poruszyć.

Przygotuj się

Przenoszenie dnia jest zawsze bardzo zajęty, więc chcesz mieć pewność, że masz wszystko gotowe do rzucenia do czasu, gdy porusza się dzień. Idealnie, wszystko powinno być zapakowane i gotowe do pracy, zanim pojawią się Twoi podopieczni, więc nie będziesz biegał w ostatniej chwili. Poświęcenie czasu na wczesne pakowanie pozwoli zaoszczędzić dużo czasu w dniu przeprowadzki.

Przygotuj swój dom

Jeśli zdarzy się to w śniegu w dniu przeprowadzki, będziesz miał trochę więcej pracy przygotowawczej przed załadunkiem i załadunkiem. Weź łopatę śnieżną i oczyść szeroką ścieżkę z domu, w którym zaparkowana będzie ciężarówka. Sól lub piasek są dobrze śliskimi powierzchniami – na pewno nie chcesz, żeby ktoś się ślizgał, gdy niosą coś ciężkiego lub kruchego. Jeśli mocno pada śnieg, możesz rozważyć umieszczenie plandeki lub namiotu na torze, aby utrzymać swoje rzeczy suche. Możesz także umieścić plastikowe osłony na podłodze w swoim domu, aby utrzymać rzeczy w czystości, aż wszyscy przyjdą i odejdą.

Chroń swoje przedmioty

W przypadku silnych opadów śniegu lub deszczu w dniu przeprowadzki, chcesz również spakować swoje rzeczy trochę inaczej. Ruchome pudełka zabezpieczone taśmą pakunkową muszą być wystarczająco mocne, aby wytrzymać lekki deszcz. Jeśli jednak spodziewasz się dość obfitych opadów deszczu, warto zajrzeć do plastikowych torebek, aby je przenieść zamiast kartonów. (Możesz je wypożyczyć.)

Jeśli masz dzieła sztuki do przeniesienia, muszą być owinięte w plastik lub pokryte workami na śmieci, aby zapobiec dostaniu się wody. Wszelkie ubrania i tekstylia można również pakować w worki na śmieci, aby chronić je przed deszczem. Meble wykonane z drewna lub tkaniny można owinąć w ciężkie koce lub plandekę, aby chronić je przed lekkim deszczem. Meble można również owinąć plastikiem, co jest dobrym pomysłem, jeśli spodziewasz się bardzo obfitych opadów deszczu.

Daj sobie dodatkowy czas

Gdy pogoda nie współpracuje, dobrze jest zaplanować opóźnienia. Śnieg, lód lub ulewny deszcz mogą powodować opóźnienia w podróży i z pewnością wpłyną na czas ładowania ciężarówki i przeniesienia wszystkiego w nowe miejsce. Daj sobie dużo dodatkowego czasu na ukończenie tury – lepiej skończyć wcześniej, niż się spodziewasz, niż zapłacić za dodatkowy czas na koniec tury.

W JAKI SPOSÓB KORZYSTA Z KOSZTÓW PRZEWOŹNIKÓW?

Mackenzie Green

Twój dzień w ruchu szybko się zbliża i wszystko zaplanowałeś. Starannie zapakowałeś swoje życie w pudełka i walizki, zapakowane meble i zatrudniłeś profesjonalną firmę przeprowadzkową. Teraz pojawia się ostatnia (i najbardziej niewygodna) część: jak dużo przechylasz ładowarkę na wielki dzień?

Jedyna zasada, jeśli chodzi o napiwek, to absolutnie brak presji, aby to zrobić. Ale zatrudniłeś ich z jakiegoś powodu: przeprowadzka wymaga dużo ciężkiej pracy, której sam nie chcesz wykonywać. Napiwki to łatwy sposób na podziękowania za dobrze wykonaną pracę.

Chociaż napiwek nigdy nie jest wymagany, czasami możesz wykazać się niewielkim uznaniem. Oto, jak określić, kiedy i ile ładować ładowarek.

KIEDY (I KIEDY NIE) PORADY

Nie wszystkie firmy przeprowadzkowe są tworzone jednakowo. Jeśli otrzymasz coś mniej niż wyjątkowe doświadczenie, zdecydowanie nie powinieneś czuć się zobowiązany do przeniesienia większej ilości pieniędzy. Ale jeśli twoi pracownicy wykonali więcej, niż się spodziewałeś, jest to dobry gest, aby nagrodzić ich za ciężką pracę.

Przechylanie osób poruszających się jest właściwe, jeśli:

pojawili się na czas

zakończyli swój ruch w krótszym czasie niż oczekiwano

musieli poruszać się po nadmiernych schodach,

pomogli ci zbierać rzeczy.

nic nie zostało uszkodzone w ruchu, lub

zrobili wrażenie na obsłudze klienta i profesjonalizmie

Jeśli spóźnią się, uszkodzą twoje rzeczy lub zachowają się nieprofesjonalnie, trzymaj portfel w kieszeni.

JAK DOTYCZY WSKAZÓWEK

Nie ma sztywnych zasad dla ładowarek, ale jeśli zamierzasz przechylić, zazwyczaj lepiej jest dać każdemu członkowi załogi równą kwotę. Jeśli wolisz poradzić sobie tylko z jedną osobą, daj pełną wskazówkę silnikowi główki, aby mogli rozdzielić ją równo pomiędzy załogę.

Zgodnie z wytycznymi, większość ludzi będzie przechylać ładowarki 5-10%. Na przykład: jeśli Twoja tura jest warta 1200 $, możesz dać załodze dowolną kwotę, począwszy od 60 $. Jeśli masz trzy osoby, to działa do 20 $ każdy.

INNE SPOSOBY PORADY

Jeśli czujesz się niekomfortowo rozdając gotówkę, wszystko jest w porządku. W dniu przeprowadzki zawsze możesz przekazać ładowaczom inne wskazówki. To prawie gwarantuje, że Twoi pracownicy będą się spocić, więc zimne napoje to dobry gest. Jeśli Twój ruch zaczyna się wcześnie rano, zaoferuj ładowaczom kawę i banany, aby karmić je przez cały dzień. Jeśli Twój ruch przechodzi przez lunch lub kolację, możesz dostarczyć prosty posiłek, taki jak pizza lub kanapki.

Napiwki to jedna z tych niezręcznych rzeczy, z którymi nikt nie wie, jak sobie poradzić. Ale nie martw się o to! Dobra firma nigdy nie spodziewa się napiwku. Jeśli zdecydujesz się im coś dać – czy to gotówka, napój, czy uśmiech – zawsze będą wdzięczni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *