Rośliny są częścią tego, co sprawia, że ​​dom czuje się jak w domu. Jeśli spędziłeś miesiące lub lata na opiece nad swoimi roślinami, może być trudno myśleć o odejściu lub oddaniu ich w ruchu. Na szczęście rośliny można przenosić – wymaga to tylko planowania.


WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE RUCHU ROŚLIN


Sposób poruszania roślinami zależy w dużej mierze od tego, z którymi roślinami masz do czynienia. W przypadku większości roślin doniczkowych proces jest dość prosty. Jednak w przypadku roślin zewnętrznych lub dużych roślin wewnętrznych proces ten jest nieco bardziej skomplikowany.

ROŚLINY DOMOWE

Małe rośliny są najłatwiejsze do przeniesienia, ponieważ można je przechowywać w swoich aktualnych doniczkach i po prostu umieścić je w otwartym pudełku transportowym. Dobrym pomysłem jest wypełnienie luk w pudełku papierem, aby zapobiec zbyt dużym ruchom roślin, gdy jesteś w ruchu.
Należy pamiętać, że wiele firm transportowych nie może przewozić fabryk, dlatego najlepiej jest zaplanować przeniesienie ich w oddzielnym samochodzie. Jest również najlepszy dla roślin, ponieważ można próbować regulować temperaturę i utrzymywać je szczęśliwe podczas ruchu.
Duże duże rośliny wewnętrzne mogą wymagać przycięcia lub przycięcia przed ich przeniesieniem. Jeśli w dniu podróży jest zimno, najpierw owinąć rośliny w gazecie, aby je chronić i ogrzać. Wiele roślin jest dość wrażliwych na zmiany temperatury, więc trzeba je utrzymywać na możliwie stabilnym poziomie.

Jeśli jedziesz z większymi roślinami w samochodzie, będziesz musiał się nimi zająć po drodze. Traktuj je jak swoje zwierzęta; zabierz je ze sobą, jeśli zatrzymasz się na noc. Nie zostawiaj ich w samochodzie – jeśli stanie się za gorąco lub za zimno, rośliny mogą zostać uszkodzone. Jeśli martwisz się o ich transport, możesz również zapłacić za wysłanie swoich roślin, ale może to być kosztowne. Być może nie powinieneś ich przenosić, jeśli masz długą drogę do przebycia.


ROŚLINY ULICZNE


Przenoszenie roślin na zewnątrz może być nieco trudniejsze, dlatego należy rozważyć to przed rozpoczęciem procesu. Może być łatwiej opuścić niektóre rośliny, jeśli proces jest zbyt skomplikowany.

Zanim przeniesiesz duże rośliny, dobrze jest je przyciąć. To sprawia, że ​​są łatwiejsze do przenoszenia i mogą pomóc w odrodzeniu, gdy ponownie je posadzisz w nowym miejscu. Powinny być również dobrze podlewane przed rozpoczęciem procesu, aby zapewnić, że korzenie i gleba pozostaną mokre podczas ruchu. Następnie chcesz wykopać swoje rośliny, upewniając się, że wokół korzeni pozostanie dużo brudu i zachowasz jak najwięcej korzeni.

W przypadku małych roślin korzenie i brud można umieścić w papierowych torebkach – to lepsze niż plastik, ponieważ pozwala roślinom oddychać. W przypadku dużych roślin, drzew i krzewów kulę korzeniową należy owinąć w wory, aby pomieścić wszystko razem. Rośliny mogą pozostać owinięte przez kilka tygodni, dopóki nie zostaną podlane i nie zrobią się zbyt gorące, abyś mógł wykonać tę pracę przygotowawczą z wyprzedzeniem.

Upewnij się, że trzymasz je w cieniu podczas ruchu, ponieważ rośliny mogą być dość wrażliwe na zmiany temperatury. Gdy tylko dotrzesz do nowego domu, będziesz chciał jak najszybciej przeszczepić wszystko. Pamiętaj, że dostosowanie się do nowej gleby może zająć trochę czasu po ponownym posadzeniu, aby nie mogły od razu wyglądać tak soczyste, jak kiedyś. Ale z czasem i troską będą szczęśliwi i prosperują w nowym domu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *