„Simply efficient” to hasło, które nie bez przyczyny stało się przesłaniem firmy Still podczas tworzenia swojej oferty wózków widłowych. Wysoka wydajność w logistyce nie jest osiągana poprzez komplikowanie rozwiązań, ale dzięki usprawnianiu istniejących metod. Właśnie ten sposób myślenia stoi za produktami marki Still.

Wózki STILL – Czysta skuteczność

Wózki widłowe Still to zróżnicowana rodzina pojazdów, która została stworzona w jednym celu: zadbania o sprawny transport ładunków w dowolnej przestrzeni magazynowej. Dzięki maksymalnemu udźwigowi na poziomie 18 ton w przypadku największych wózków spalinowych oraz wysokości składowania wynoszącej 13 metrów, pojazdy Still pozwalają na prowadzenie operacji w największych węzłach logistycznych. W ofercie znajdują się zarówno maszyny elektryczne, jak i wytrzymałe modele spalinowe, przeznaczone do pracy w trudnych warunkach. Niezależnie od napędu, wszystkie modele zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie oraz ergonomii. Szybkie, zwrotne i stabilne wózki Still zostały wyposażone w kabiny, oferujące pracownikom wysoki komfort pracy oraz pomoc w utrzymaniu właściwej postawy ciała.

Obecność ekranów, joysticków oraz złożonych systemów nadzorowania pojazdu to nie jedyne zalety produktów Still. Modele można dostosować do potrzeb danego magazynu poprzez dobór odpowiedniego osprzętu. Kolejnym atutem jest obecność obrotowego stanowiska kierowcy, dzięki czemu nawigowanie wózkiem z dużym ładunkiem nie będzie wiązało się z koniecznością jazdy z obróconą głową lub asystą dodatkowych pracowników. Wózki Still to również najwyższej klasy zabezpieczenia pod postacią m.in. wzmocnionej konstrukcji kabiny oraz obecnością szkła pancernego w dachu pojazdu. Dodatkowo modele przeznaczone do transportu większych ładunków – zarówno spalinowe, jak i elektryczne – zostały zabezpieczone przed pyłem oraz wysoką wilgotnością, co umożliwia bezproblemową pracę na zewnątrz.

Elektryczne wózki widłowe – optymalizacja pracy

Still dostrzega potencjał, jaki drzemie w elektrycznych wózkach widłowych. Wychodząc naprzeciw wymogom klientów oraz oczekiwaniom w dziedzinie ekologicznych rozwiązań, firma stworzyła linię pojazdów elektrycznych o znakomitych osiągach. Cicha praca oraz możliwość przewiezienia setek ładunków bez konieczności podpinania akumulatora do sieci sprawia, że elektryczne pojazdy nie ustępują swoim spalinowym odpowiednikom.

Litowo-jonowa bateria do wózka widłowego Still to niezwykle wydajne ogniwo zasilające, wykorzystujące opatentowaną technologię LI-ION. Wpływa ona na redukcję kosztów użytkowania, pełne wykorzystanie mocy oraz skrócenie czasu potrzebnego na ładowanie. Nawet wykorzystując rzadkie przerwy w pracy, elektryczne wózki widłowe są w stanie działać przez trzy pełne zmiany bez obaw o brak energii. W połączeniu z inteligentnym oprogramowaniem, które pozwala śledzić i zarządzać flotą pojazdów, pojazdy marki Still pozwalają przenieść wydajność na zupełnie nowy poziom przy zmniejszeniu poziomu emisji spalin.