napisane przez Ethana Greenfielda 17 marca 2016 r.
Przeprowadzka do nowego miejsca jest zwykle postrzegana jako nowy początek, szansa na nowy początek, nowa strona w życiu …

Bez względu na to, jak symboliczny jest proces ruchu, w rzeczywistości jest to tylko sekwencja działań, które prowadzą do przemieszczania się twoich rzeczy z jednego miejsca do drugiego. Tak więc, chociaż emocjonalne i mentalne przygotowanie do przeprowadzki do domu jest bez wątpienia kluczowe dla pomyślnego wyniku przygody z przeprowadzką, ważne jest również faktyczne przygotowanie twoich przedmiotów do wysyłki. Musisz dokonać inwentaryzacji nieruchomości, uporządkować ją, odtajnić dom, pozbyć się niechcianych przedmiotów, starannie zapakować rzeczy, które zamierzasz zabrać ze sobą, zapewnić odpowiednie ubezpieczenie cennych rzeczy i tak dalej.

Wszystkie te kroki przygotowawcze są oczywiście niezbędne do zorganizowania płynnego i bezproblemowego ruchu, ale to właśnie proces pakowania powinien być Twoim największym zmartwieniem – jest to bez wątpienia najbardziej czasochłonne, czasochłonne i konsekwentne zadanie ruchowe, z którym musisz sobie poradzić. Aby zapewnić powodzenie pakowania i zachowanie cennej nieruchomości, musisz stworzyć listę pakowania, otrzymać odpowiednie materiały opakowaniowe, przestrzegać złotych zasad pakowania i unikać błędów pakowania.

Ale przede wszystkim, zanim zaczniesz, musisz wiedzieć, od czego zacząć zbieranie rzeczy do przeprowadzki.

Co musisz najpierw spakować, żeby się przeprowadzić? Logiczne jest, że pierwszą rzeczą do spakowania będą rzeczy, których najmniej potrzebujesz.

Produkty w magazynie
Wszystko, co było bezpiecznie ukryte i ukryte w garażach, piwnicach lub strychach, jest oczywiście rzadko używane i niewiele jest potrzebne (jeśli w ogóle). Jest bardzo mało prawdopodobne, że będziesz potrzebować któregoś z tych na wpół zapomnianych przedmiotów do czasu pozostałego do dnia przeprowadzki, dlatego zalecamy jak najszybsze zorganizowanie i zapakowanie. Pamiętaj, że przejrzenie pomieszczeń magazynowych w domu i uporządkowanie wszystkich przechowywanych tam rzeczy zajmie dużo czasu i wysiłku.

Więc zakasaj rękawy i „zaatakuj” magazyn tak szybko, jak to możliwe. Twoim pierwszym zadaniem jest ocena przechowywanych rzeczy i decydowanie o ich losie. Posortuj je w trzy osobne stosy:

1) „zostać wyrzuconym” – wszystkie przedmioty, które są zbyt przestarzałe lub zbyt zużyte, aby mogły zostać użyte ponownie, a także wszelkie uszkodzone części, które nadal trzymasz;

2) „do sprzedania, obdarowania lub rozdania” – wszystkie drobiazgi, biżuteria, stare meble, sprzęt specjalny, materiały rzemieślnicze, narzędzia itp., Które są nadal w dobrych warunkach, ale nie lubisz ich lub nie możesz ich używać w Twoje nowe środowisko, czy to ze względu na klimat, dostępną przestrzeń, cechy nowego stylu życia itp.

3) „pakować do przeprowadzki” – wszystko, co ma znaczącą wartość praktyczną, estetyczną lub sentymentalną i z którą nie chcesz się rozstać.

Nie trzeba dodawać, że musisz natychmiast pozbyć się pierwszego sterty i zająć się drugim tak szybko, jak to możliwe (w przeciwnym razie możesz ponownie rozważyć swoje decyzje i zacząć wyciągać obiekty z tego sterty). Organizuj sprzedaż mobilną lub sprzedawaj w Internecie drogie przedmioty, których nie zabierasz ze sobą (dzieła sztuki, sprzęt sportowy, specjalistyczne narzędzia itp.), Podaruj praktyczne przedmioty o niewielkiej wartości rynkowej (stare ubrania, zabawki, meble itp.) itp.) i rozdaj znajomym i rodzinie wszystko, co mogą lubią lub potrzebują.

Wszystkie rzadko używane przedmioty z trzeciego stosu (rzeczy, które zamierzasz zabrać do nowego domu) muszą być zapakowane i przygotowane do wysyłki około miesiąca przed faktycznym przeprowadzką. Upewnij się, że:

stworzyć szczegółową listę pakowanych towarów i udokumentować ich aktualny status;
Zapewnij swoim elementom doskonałą ochronę przed wilgocią, kurzem, robakami itp. (pamiętaj, że pierwsze rzeczy, które spakujesz do przenoszenia, pozostaną w skrzyniach przez dość długi czas);
etykieta pudełka jest poprawna, ponieważ nie pamiętasz, które elementy poszły gdzie;
umieść wszystkie zapakowane pudełka w osobnym miejscu, gdzie nie będą ci przeszkadzać;
prawidłowo przygotuj duże narzędzia i sprzęt, który zamierzasz zabrać ze sobą (kosiarki do trawy, odśnieżarki, rowery itp.) – każde paliwo musi zostać spuszczone ze zbiorników, ostre krawędzie i części tnące muszą być bezpiecznie owinięte i tak dalej.

Należy pamiętać, że firmy przeprowadzkowe nie mogą przenosić niektórych typowych treści garażowych (oleje silnikowe, środki przeciw zamarzaniu, farby i rozcieńczalniki, węgiel, zbiorniki propanu, nawozy, pestycydy, chemikalia, akumulatory samochodowe, a także wszelkie łatwopalne, wybuchowe lub żrące przedmioty) ze względów bezpieczeństwa, więc nie powinieneś marnować czasu na ich pakowanie. Jeśli nie możesz samodzielnie przenieść nieprawidłowych przedmiotów, będziesz musiał się ich pozbyć przed przeniesieniem – użyj ich, rozdaj itp.

Drobne szczegóły
Termin „nieistotny” odnosi się do wszystkiego, bez czego możesz żyć przez kilka tygodni – rzeczy w szufladach, szafkach, szafkach itp., Których nie przegapisz, jeśli pozostaną zapakowane w pudła przez miesiąc lub dwa. Takie przedmioty obejmują między innymi:

dekoracje i dzieła sztuki – dekoracje świąteczne, obrazy w ramkach, figurki, wazony, pamiątki i wszystkie inne rodzaje przedmiotów dekoracyjnych, które sprawiają, że Twoje miejsce jest urocze i przytulne, ale nie ma praktycznego zastosowania. Pamiętaj, że takie przedmioty muszą być pakowane z najwyższą ostrożnością, ponieważ są dość cienkie i delikatne. Ponadto niektóre z nich są nie tylko piękne i sentymentalne, ale także bardzo drogie (na przykład dzieła sztuki), więc prawdopodobnie chcesz je zachować;
przedmioty kolekcjonerskie – oczywiście nie będziesz miał czasu na przeglądanie starych albumów ze zdjęciami lub podziwianie modeli pociągów przez kilka tygodni poprzedzających Dzień Ruchu, więc wszelkie przedmioty kolekcjonerskie powinny znaleźć drogę do ruchomych skrzynek na długo przed przeprowadzką;
dodatkowo – wszelkie dodatkowe ręczniki, pościel, pościel, artykuły biurowe itp. powinny być jednymi z pierwszych rzeczy, które dostają się do ruchomych skrzynek, ponieważ w żadnym wypadku nie są używane;
książki – nie będziesz dużo czytać w pracowitych tygodniach przed przeprowadzką, więc możesz spakować swoje książki 3-4 tygodnie wcześniej. Upewnij się, że wkładasz je do małych, wytrzymałych pudełek, które nie pękną pod ciężarem ich zawartości, i przechowuj je w czystym i suchym miejscu;
DVD, CD, gry wideo, materiały hobbystyczne – możesz zapisać niektóre z nich, aby zapewnić rozrywkę podczas pracowitych tygodni przygotowań do przeprowadzki, ale dobrym pomysłem jest spakowanie większości wolnego czasu na długo przed opanowaniem chaosu związanego z relokacją twój dom;
odzież, buty i akcesoria poza sezonem – spakuj wszystko, czego nie będziesz używać przez miesiąc, w tym przedmioty sezonowe, takie jak parasole plażowe lub gogle narciarskie;
specjalistyczne przybory kuchenne – drobna porcelana, talerze do ciasta, przyprawy, szklanki kryształowe, kubki do lodów, patelnie do ciast, foremki do ciastek, szczypce do grilla itp., a także drobny sprzęt AGD, dodatkowe naczynia, ręczniki kuchenne, pojemniki na przechowywanie żywności i inne podobne przedmioty, których rzadko używasz lub tylko w szczególnych przypadkach, należy zapakować z wyprzedzeniem.
Po zajęciu się wszystkimi rzadko potrzebnymi przedmiotami opisanymi powyżej, powinieneś zacząć grać w gry, biżuterię i przybory toaletowe, które nie są używane codziennie, a następnie przedmioty nietrwałe w spiżarni, artykuły papiernicze, materiały do ​​szycia i różne inne drobiazgi, bez których możesz łatwo przetrwać tydzień lub dwa.

Jakie liczby spakować jako pierwsze
Po rozmontowaniu i spakowaniu pomieszczeń magazynowych (najtrudniejsze zadanie pakowania, jakie napotkasz), musisz przejść do innych rzadziej używanych pomieszczeń w domu, takich jak pokoje gościnne i salon. Najważniejsze pokoje – kuchnia, pokój dziecięcy (jeśli dotyczy), sypialnia i łazienka – powinny być oczywiście zapakowane na końcu.

Wszystkie ubrania, przybory kuchenne, sprzęt elektroniczny i prawie wszystko, czego jeszcze nie ma w ruchomych pudełkach, należy zapakować na tydzień przed dniem przeprowadzki. Upewnij się więc, że masz wystarczająco dużo ubrań, aby utrzymać je przez kilka następnych dni (w tym odpowiedni strój na dzień przeprowadzki), wyjmij plastikowe naczynia (zapomnij o gotowaniu na ostatni dzień lub dwa przed przeprowadzką), poproś dzieci, aby wybrały jeden zestaw zabawek, które chcą przechowywać w ciągu ostatnich kilku dni, odłóż przedmioty, które wpadną do twojego pudełka z podstawowymi potrzebami i zapakuj wszystkie inne rzeczy (nie zapomnij przygotować sprzętu gospodarstwa domowego i azobrat duże meble). Zachowaj pod ręką kilka dodatkowych pudeł i torebek, aby uzyskać najnowsze możliwości pakowania.

Zobacz także: https: //moving.tips / Packaging-tips / what to pack-first-for-move /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *