Big bagi to duże polipropylenowe worki z rafii , wyposażone w bardzo wytrzymałe uchwyty z tkaniny, niezbędne do przenoszenia ich napełnionych, z ładunkiem setek lub tysięcy kilogramów.

Główne zastosowania przemysłowe to przeładunek surowców (granulki z tworzyw sztucznych, mąki do użytku spożywczego); pierwsza duża dyfuzja big bagów związana jest z wysyłką cementu z Europy do krajów Bliskiego Wschodu. Można je również skonfigurować tak, aby były wodoodporne lub przewodzące.

Otrzymują podstawową obróbkę chroniącą przed promieniami słonecznymi (anty UV), która gwarantuje zachowanie wszystkich właściwości technicznych przez co najmniej 30 dni.

worki big bag to przeznaczone do ciężkich materiałów, wysokiej jakości worki.
Wroki typu big bag mają udźwig do 500 kg. Lepiej kupić nowe niż worki używane big bag. Worki big bagi mają zamknięte dno i cztery uchwyty.
Worki big bagi

Duzi użytkownicy przemysłowi określają swoje potrzeby i kupują produkty na zamówienie. Prawie wszystkie duże worki przyjeżdżają dziś z Chin lub krajów azjatyckich.

Big bagi worki – wykorzystanie big bagów

Główne zastosowanie to zarządzanie odpadami, gruzem i przetwarzaniem odpadów, ale przyjrzyjmy się bliżej niektórym aplikacjom, w których sprzedawaliśmy małe partie big bagów:

  • Budowniczowie do zbierania gruzu w pracach remontowych
  • Utylizacja azbestu
  • Zbiórka odpadów komunalnych (np. spalonych lamp na latarniach ulicznych)
  • Obróbka złomu metalowego
  • Odbiór złomu o wysokiej wartości (w przetwórstwie lotniczym)
  • Szlam i pył do utylizacji (w wielu produkcjach przemysłowych)
  • Odpadowe produkty spożywcze (zwłaszcza w przypadku produkcji zbożowych)

Oceniając pojemność dużego worka, należy uważać na sposób jego użytkowania.

Zwykle nominalna ładowność standardowego modelu wynosi 1000 kg i nigdy nie jest osiągana w okazjonalnych zastosowaniach wskazanych powyżej.

worki big bag wykorzystuje się na odpady, gruz, ziemię
worki big bag

Ale ta pojemność jest ważna, jeśli BIG BAG jest przenoszony za pomocą wszystkich 4 uchwytów lub gdy spoczywa na palecie lub metalowej konstrukcji nośnej. Musimy być bardzo ostrożni, jeśli bierzemy dużą torbę z jednego lub dwóch uchwytów, aby przewrócić jej zawartość; w tym przypadku dla ładunków powyżej 250/300 kg lepiej będzie pracować z workiem częściowo podpartym.

Jeśli nie jest to możliwe, dno należy przyciąć, aby opróżnić BIG BAG, aby uniknąć ryzyka obrażeń spowodowanych złamaniem uchwytu. Lub jeśli ładunek jest ziarnisty lub z małymi kawałkami, wybierz BIG BAG z dolnym zaworem spustowym.

Musimy również pamiętać, że użytkowanie, starzenie się i ekspozycja na światło słoneczne stopniowo zmniejszają zakres BIG BAG; jeśli używasz go wielokrotnie, lepiej zrobić to przy zmniejszonych obciążeniach w porównaniu do nominalnej pojemności.

Big bagi wymiary

BIG BAGI 90X90X120 Z SŁODKIEM ZAMKNIĘCIEM I ZAWOREM SPUSTOWYM

BIG BAG 90X90X120 Z ZAMKNIĘCIEM NA CANDY I ZAMKNIĘTYM DNO.

BIG BAG 90X90X160 Z ZAMKNIĘCIEM NA CUKIERKI I ZAWOREM SPUSTOWYM

Definicja Big Bag 

Big Bag lub FIBC to duża torba do przechowywania produktów masowych. Wykonany jest z lekkiego i elastycznego płótna, które optymalizuje koszty pustej wysyłki w porównaniu do innych sztywniejszych, ciężkich i nieporęcznych pojemników (takich jak drewno, tektura, plastik lub metal).

Big Bagi są szeroko stosowane na całym świecie ze względu na ich wygodę, oszczędność, a także dużą liczbę zastosowań.

Są one wykonane głównie z pierwotnego polipropylenu, polimeru termoplastycznego, który w całości podlega recyklingowi. Z tego materiału produkowane są również banknoty (podobnie jak w przypadku Australii, Izraela, Kanady i Meksyku) i są powszechnie stosowane do pakowania żywności ze względu na swoje właściwości i zgodność.

Wyszukiwane hasła: worki big bag do odpadów budowlanych, worek big bag, worki typu big bag w różnych rozmiarach, worki big bags wielokrotnego użytku,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Name *